
Konsulent Erik Lissner i gang med arbejdet
Vi har travlt med mange spændende opgaver i Odsherred Erhvervsforum, og derfor har vi brug for hjælp.
Lige nu har vi fokus på Folkemødet i Odsherred, hvor vi gerne vil have besøg i telt nr. 7, ligesom der arbejdes intensivt med at forberede alt til processen Odsherred Detail 2.0, som skydes i gang d. 30.9.19 med en heldagsworkshop.
Vi er så været heldige at få hjælp de næste 6 uger af Konsulent Erik Lissner, som gør os dygtigere på vores anvendelse af de digitale medier og optimere vores hjemmeside.
Eriks baggrund er mange års erfaring i opstart, udvikling og finansiering af virksomheder, ligesom han er specialist i forretningsudvikling.
Erik deltager i flere af vores arrangementer, så mange af vores medlemmer møder ham her hos os, ligesom I møder ham både på Folkemødet og Odsherred Detail 2.0.
Erik hjælper os også med at vokse os stærkere, så vi har mere pondus at sætte bag vores budskaber. Det er kun sammen vi bliver stærkere og sikrer de bedste vilkår for erhvervslivet i Odsherred. Vi håber derfor, at vi har mange flere medlemmer den dag, vi må sige farvel til Erik.