Kære aktører på Folkemødet i Odsherred Engang for længe siden – næsten fem måneder – havde vi en fantastisk dag i Odsherred. Nemlig et brag af et folkemøde på grundlovsdag. Og det var takket være jeres store indsats.
Boder, debatter, aktiviteter og teltene var fabelagtige, vejret var strålende, humøret højt, og folk strømmede til, som de aldrig er strømmet til Den Rytmiske Højskole før. Det var simpelthen fantastisk.
Det må vi gøre igen. Og derfor vil vi gerne invitere jer til opstartsmøde for Folkemødet i Odsherred 2026.
Opstartsmødet er onsdag den 26. november kl. 17-20.30 på Den Rytmiske Højskole.
Tilmelding til Lars Gjerlufsen på lg@drh.dk – husk det nu, for det er med aftensmad.
Dato for folkemødet: grundlovsdag fredag den 5. juni 2026.
Tema: KÆRLIGHED.
(Herunder kærlighed til mad, kærlighed til musik, kærlighed til naturen, kærlighed til udvikling, kærlighed til kæledyr, kærlighed til kunst, kærlighed til penge, kærlighed til fællesskab, kærlighed til politik, kærlighed til livet, kærlighed til kærlighed osv.)
Send gerne invitationen videre til jeres netværk og alle dem, som I synes også skal være med.
Vi håber, I har lyst til at være med igen. ❤
Mange hilsner
Styregruppen for Folkemødet
Anne-Marie Donslund

|