Netværket er for medlemmer, der er selvstændige med op til 5 ansatte.
- I netværket er der mulighed for at fremme samspil og styrke relationer imellem netværkets selvstændige erhvervsdrivende.
- I netværket er der ligeledes mulighed for videndeling, inspiration og sparring fra andre med samme selskabsform.
- Derudover har deltagerne i netværket mulighed for at drøfte problemstillinger fra dagligdagen i et ligeværdigt og fortroligt forum.
Dagsorden:
- Siden sidst og bordet rundt og hvis der er nye deltagere, en præsentationsrunde.
- ”Den positive stol”.
- Kommende arrangementer i Odsherred Erherred Erhvervsforum
- Næste møde – oplæg
- Evt.
Formålet med den positive stol er, at udvikle og hjælpe den der vælger at sætte sig i den positive stol. Gevinsten for den der sidder i den positive stol er, helt gratis og uforpligtende at få råd og anbefalinger fra de andre i netværket.
Uanset om man er nystartet eller man er en etableret virksomhed, kan der altid læres noget nyt eller man kan begynde at se sine udfordringer fra en ny vinkel.
Deltagerne skal på skift – i den positive stol – præsentere sig selv og deres virksomheds stærke og svage sider over for de andre i netværket.
Efterfølgende stiller netværket kritiske spørgsmål og giver gode ideer. Alt sammen i en konstruktiv og positiv ånd. Det er forbudt at kritisere
Kun for medlemmer – deltagelse er gratis
Med din tilmelding giver du samtykke til, at dine tilmeldingsdata gemmes og anvendes til deltagerliste, som deles med de andre deltagere, ligesom du giver tilladelse til at billeder og video taget på arrangementet må deles via digitale medier.
Læs mere om Netværket her: Netværk – selvstændige og små virksomheder
Hvornår: | tirsdag d. 5. maj 2020 kl. 8.00 – 9.30 |
---|---|
Hvor: | Odsherred Erhvervsforum, Bjarkesvej 1, 4500 Nykøbing Sj. |
Tilmelding
Tilmeldinger er lukket for dette arrangement.