Et digitalt Sjællandsk kulinarisk Erhvervsnetværk for lokale fødevarer har for nyligt set dagens lys.

I Odsherred Erhvervsforum vil vi gerne arbejde for et kulinarisk Erhvervsnetværk i Odsherred, hvor vi mødes fysisk, skaber relationer og værdi for og med hinanden.

Samtlige aktører der arbejder med fødevarer inviteres til en uformel komsammen, hvor Birkemosegård Køkken sørger for, at  vi får lidt at spise.

Formålet med mødet er, at vi skal lære hinanden bedre at kende og medvirke til at bringe den gode historie om lokale fødevarer på Odden videre.

Formålet er også at netværket bliver bedre til at formidle hinandens tilbud om kulinariske oplevelser videre til Odsherreds turister og landliggere.

Programmet ser ud som følger:

Vi mødes kl. 17.00

  • Velkomst v/ Odsherred Erhvervsforum
  • Indlæg v/Martin Kvedéris, Birkemosegård Køkken og Olgas.
  • Indlæg v/Niels Esbjerg, Ørnberg Vin
  • Spisning og netværk.
  • Hvad kan vi bruge hinanden til?

Kl. 19.00 Afrunding og tak for denne gang.

Arrangementet er gratis. Tilmelding er nødvendig og bindende pga. maden og  skal ske senest den 18.9.22.

Hvornår:tirsdag d. 20. september 2022 kl. 17.00 – 19.00
Hvor:Birkemosegård Køkken, Oddenvej 165, , 4583 Sjællands Odde

Tilmelding

Tilmeldinger er lukket for dette arrangement.